Paczkomaty przy Starostwie!

Data: 29.09.2020 r., godz. 11.45    2182
Już wkrótce w Otwocku pojawią się 2 nowe paczkomaty. To efekt rozpoczęcia współpracy między Powiatem Otwockim a firmą inPost, która zrealizuje inwestycję. Dzięki temu pojawi się kolejna, bezpieczna i wygodna możliwość kontaktu mieszkańców z urzędnikami Starostwa.
Odbiór przesyłek za pośrednictwem paczkomatów jest jedną z najchętniej wybieranych form korespondencji. Jest to również druga, po Poczcie Polskiej, wybierana forma wysyłania przesyłek. Dzięki uruchomionej przez firmę inPost możliwości odbioru i wysyłki dokumentów urzędowych za pomocą paczkomatów, już wkrótce mieszkańcy powiatu będą mogli również w ten sposób dostarczać i odbierać dokumenty.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom i rozwijając przyjazny urząd, Powiat Otwocki postanowił o postawieniu paczkomatów w sąsiedztwie dwóch siedzib Starostwa Powiatowego w Otwocku, przy ul. Górnej 13 i ul. Komunardów 10.

Usługa będzie odbywała się następująco: mieszkaniec będzie mógł zanieść dokument do paczkomatu, odbierze go urzędnik, a następnie sprawa zostanie rozpatrzona. Później odpowiedź urzędu ponownie trafi do paczkomatu, z którego będzie mógł go odebrać mieszkaniec. Ta forma kontaktu z urzędem to ułatwienie dla osób, które nie mogą osobiście załatwić swoich spraw w godzinach pracy urzędu lub mieszkają w dużej odległości od niego. Co ważne – interesanci będą mogli korzystać z dowolnego dostępnego paczkomatu, aby nadać korespondencję do Starostwa. Z tej formy na pewno chętnie będą korzystali mieszkańcy oddalonych od Otwocka miejscowości.

Inicjatorem zamontowania paczkomatów przy Starostwie jest radny Dariusz Kołodziejczyk. Projekt wpisuje się w trend rozwoju urzędu przyjaznego mieszkańcom. Jak mówi Wicestarosta Otwocki Krzysztof Kłósek: Paczkomaty pod urzędem umożliwiają procedowanie urzędowych spraw przez osoby, które nie mogą dotrzeć do urzędu w standardowych godzinach jego pracy. A dzięki paczkomatom wnioski i pisma będzie można przekazać również w weekend, a odebrać w dogodnej dla siebie porze dnia. Paczkomaty zapewniają też dodatkowe bezpieczeństwo, w związku z brakiem konieczności stania w kolejce czy bezpośredniego kontaktu w urzędzie. Cieszę się, że udało nam się zrealizować ten projekt. Tym bardziej, że jesteśmy jednym z pierwszych urzędów w Polsce, który go realizuje.