Powszechny Spis Rolny 2020

Data: 20.08.2020 r., godz. 09.30    1712
Urząd Statystyczny w Warszawie informuje, że w dniach 1 września – 30 listopada br. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny 2020.
Powszechny Spis Rolny 2020 to najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Dzięki spisowi władze lokalne – w tym również Starostwa Powiatowe – będą miały do dyspozycji precyzyjne dane dot. rolnictwa na szczeblu powiatów i gmin.

Promocja Powszechnego Spisu Rolnego na szczeblu lokalnym należy do zadań Gminnych Biur Spisowych, jednak ze względu na wagę i znaczenie spisu istotne jest aktywne wsparcie również ze strony Starostw Powiatowych. Zaangażowanie jak największej liczby instytucji i organizacji przełoży się na nasz wspólny sukces popularyzacji spisu wśród rolników, a tym samym jakość wyników.

Jeśli masz pytania dotyczące spisu rolnego zachęcamy również do kontaktu z infolinią pod numerem 22 779 99 99.

Więcej informacji na stronie: www.spisrolny.gov.pl