100.rocznica Bitwy Warszawskiej w Józefowie

Data: 17.08.2020 r., godz. 10.45    1960
14 sierpnia, przy pomniku Marszałka Piłsudskiego w Józefowie odbyły się uroczystości patriotyczne.
14 sierpnia, przy pomniku Marszałka Piłsudskiego w Józefowie odbyły się uroczystości upamiętniające Bitwę Warszawską.

Bitwa, zwana Cudem nad Wisłą - to jedna z najważniejszych wydarzeń w historii świata. Zwycięstwo Polski nad bolszewikami ocaliło nie tylko  nasz naród, ale także cywilizację Europy Zachodniej.

W patriotycznej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu Otwockiego: Cezary Łukaszewski - Starosta Otwocki oraz Kinga Błaszczyk - Radna Powiatu Otwockiego.

Na skwerze przed pomnikiem Marszałka można było obejrzeć również okazjonalną wystawę przygotowaną przez Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie. Wśród atrakcji znalazła się m.in. replika francuskiej armaty z 1897 r., obozowisko wojskowe, pokaz mundurów historycznych i wyposażenie żołnierzy. Dla dzieci Muzeum przygotowało kalambury z nagrodami oraz naukę musztry.

Złożenie kwiatów przez przedstawicieli Powiatu Otwockiego: Cezarego Łukaszewskiego - Starostę Otwockiego oraz Kingę Błaszczyk - Radną Powiatu Otwockiego.

Na skwerze w Józefowie można było obejrzeć obozowisko wojskowe.

Zaprezentowano mundury historyczne.