"Klasyka na leżakach" - koncerty promenadowe w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim

Data: 28.06.2024 r., godz. 10.00    337
Przez całe wakacje, po raz ósmy, razem z Fundacją Promocji Kultury OtwArte zapraszamy na koncerty promenadowe z repertuarem muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej. Koncerty odbywać będą się o stałej porze - w każdą niedzielę o godzinie 17:00.

W ramach wydarzenia odbywają się recitale i koncerty kameralne z udziałem wybitnych solistów i kameralistów. Usłyszymy dzieła legendarnych kompozytorów od baroku do współczesności w interpretacji zarówno znanych, doświadczonych Artystów jak i młodych wirtuozów.


Tegoroczna edycja poświęcona będzie kobietom w muzyce: zarówno kompozytorkom jak i wybitnym śpiewaczkom i wirtuozkom, m.in. Marii Szymanowskiej, która bywała w pałacu w Otwocku Wielkim, Grażynie Bacewicz, Marii Callas czy Wandzie Wiłkomirskiej. Program zapowiada się niezwykle interesująco, oprócz wyżej wspomnianego repertuaru zaprezentujemy Państwu po raz pierwszy koncert z nurtu muzyki tradycyjnej, który został specjalnie przygotowany na tegoroczną edycję.


KLASYKA NA LEŻAKACH ma za zadanie popularyzację kultury wysokiej w nowej, bardziej przystępnej formie. Jest to niepowtarzalna okazja spędzenia letniego popołudnia w mniej formalnych warunkach, gdzie na leżakach czy kocach piknikowych w luźnej atmosferze można obcować z kulturą wysoką. Koncerty promenadowe mają bogatą tradycję na świecie, odbywają się na świeżym powietrzu w okresie letnim w weekendowe popołudnia. Ze względu na różnorodność gatunków muzycznych i uniwersalność przekazu wydarzenie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych. Szczególnie zachęcane są do udziału całe rodziny.


Zapraszamy na muzyczne popołudnia we wszystkie niedziele lipca i sierpnia, tj. od 7 lipca do 25 sierpnia br. tradycyjnie o godz.17.00. W razie niepogody koncerty odbędą się w sali balowej.


klasyka na leżakach_2024.jpg (209 KB)