Podsumowanie kadencji 2018-2024

Data: 02.04.2024 r., godz. 12.30    259
Powoli kończy się trwająca kadencja naszego powiatowego samorządu. W związku z tym otrzymujemy od Was wiele pytań dotyczących jej podsumowania. Z przyjemnością podzielimy się z Wami najważniejszymi projektami, które zostały zrealizowane, a także tymi, które zaplanowano na ten rok.

Zaczynamy od Wydziału Ochrony Środowiska - 


Praca tego Wydziału, oprócz codziennych obowiązków związanych z wydawaniem różnych pozwoleń czy decyzji, była pod znakiem…cyfryzacji!   A wszystko po to, żebyście łatwiej i szybciej mogli korzystać z potrzebnych danych. W załączonej grafice wymieniamy projekty, które są jednymi z najważniejszych zrealizowanych podczas tej kadencji. Ale warto też wspomnieć, że nasz WOŚ od kilku lat skuteczniej działa również w obszarze pomiary hałasu w środowisku.  A to dzięki temu, że zakupiono odpowiedni miernik. Mieszkańcy zabudowy wzdłuż drogi ekspresowej S17 wiedzą, że był przydatny!


WOŚ podsumowanie.png (1.20 MB)


Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych -


To Wydział, który dba między innymi o komfort Wasz, czyli klientów naszego urzędu. Dlatego w trakcie ostatnich 5 lat podejmował inicjatywy, które podnosiły jakość obsługi. Jednym z najważniejszych celów, które postawiono przed Wydziałem, było przeniesienie Punktu Paszportowego z Urzędu Miasta Otwocka do siedziby Starostwa przy ul. Komunardów. Proces przeniesienia okazał się sukcesem, dzięki czemu osoby chcące wyrobić paszport mogą korzystać z szybkiej i sprawnej obsługi w nowym i komfortowym miejscu. Z pozostałymi, nie mniej ambitnymi wybranymi zadaniami Wydziału możecie zapoznać się na dołączonej grafice.


Podsumowanie ORiS.png (1.43 MB)