Strona znajduje się w archiwum.

Nieznany mężczyzna zaczepiał 28 maja w Otwocku osoby małoletnie, prosimy o kontakt z Ogniwem do spraw Nieletnich i Patologii

Data publikacji 01.06.2020

28 maja w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o nieznanym mężczyźnie, który miał tego dnia na Skwerze przy ulicy 7 Pułku Ułanów zaczepiać osoby małoletnie. Policjanci natychmiast po zapoznaniu się z tą informacją podjęli czynności mające ustalić okoliczności związane z wyjaśnieniem zachowania wspomnianego mężczyzny. Informację tą przekazano wszystkim załogom prewencyjnym pełniącym służbę zewnętrzną, a bezpośrednio wyjaśnieniem tego zdarzenia zajęli się już policjanci zajmujący się problematyką nieletnich. Prosimy o kontakt z naszą komendą wszystkie osoby, które mogą posiadać istotne dla Policji informacje.

Każdy sygnał, nawet społeczny, dotyczący zagrożeń jest sprawdzany przez policjantów z otwockiej komendy, szczególnie wtedy kiedy dotyczy bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży i od razu są podejmowane działania mające wyjaśnić wskazane przez mieszkańców zdarzenie. Takie działania otwockiej Policji wygenerowała informacja, która pojawiła się na portalu FACEBOOK na grupie miasta Otwocka.

Informacja podana do publicznej wiadomości dotyczyła zachowania nieznanego mężczyzny, który pojawił się około godziny 18, na Skwerze 7 Pułku Ułanów w Otwocku i miał tam zaczepiać osoby małoletnie, które przestraszyły się i uciekły. Jakie były intencje tego mężczyzny? To właśnie policjanci chcieliby sprawdzić i ustalić oraz to, czy przypadkiem do takich sytuacji nie dochodziło tam wcześniej.

Chcielibyśmy jednocześnie uspokoić rodziców i opiekunów, aby wiedzieli, że w ostatnim czasie nie odnotowaliśmy w powiecie otwockim żadnych podobnych zdarzeń, w których życie lub zdrowie dzieci byłoby zagrożone bądź doznałyby jakiegokolwiek uszczerbku.

Kierując się jednak dobrem małoletnich i potrzebą wyjaśnienia sytuacji, do której doszło na Skwerze 7 Pułku Ułanów w Otwocku, bardzo prosimy o kontakt z Ogniwem do spraw Nieletnich i Patologii wszystkie osoby, które mogą podzielić się z nami swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat zaistniałej sytuacji.

Prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Otwocku pod numerami tel. 47 724 19 00, 47 724 12 13. Można również napisać wiadomość na adres e-mail: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl i jeżeli byłoby to możliwe, podanie swoich danych do kontaktu.

Zależy nam na dokładnym wyjaśnieniu tej sprawy i przede wszystkim efektywnym działaniu prewencyjnym, aby skutecznie zapobiegać i nie dopuścić do powstania zagrożenia. Naszym celem nie jest tu wzbudzenie sensacji, a dokładne i rzeczowe ustalenie, czy w ogóle mogło zaistnieć jakiekolwiek zagrożenie.

Dziękujemy też za kontakt wszystkim zainteresowanym, którzy się do nas zgłoszą. Czekamy.

nadkom. Daniel Niezdropa