Uroczystości pod pomnikiem "Katyń 1940"

Data: 15.09.2023 r., godz. 15.00    506
17 września 1939 r. to data tragiczna dla dziejów Polski. Tego dnia broniąca się przed niemiecką agresją Polska została zaatakowana przez drugiego agresora – Związek Sowiecki. W związku z rocznicą, w piątek 15 września, wzięliśmy udział w uroczystościach upamiętniających wrzesień 1939 r.

17 września 1939 r. to data tragiczna dla dziejów Polski. Tego dnia broniąca się przed niemiecką agresją Polska została zaatakowana przez drugiego agresora – Związek Sowiecki.
W związku z rocznicą, która przypada w nadchodzącą niedzielę, dzisiejszego dnia wzięliśmy udział w uroczystościach upamiętniających wydarzenia września 1939 roku. Odbyły się one w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku.  


Po mszy świętej poczty sztandarowe, uczniowie z otwockich i powiatowych szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych przeszli pod pomnik, gdzie odbył się Apel Pamięci i przygotowany przez młodzież spektakl słowno-muzyczny. Zgodnie z Aktem patronackim szkół prowadzonych przez Miasto Otwock i Powiat Otwocki nad pomnikiem "Katyń - 1940" Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Reymonta w Otwocku przekazała patronat nad pomnikiem Katyń 1940 Szkole Podstawowej Nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku.  


Powiat Otwocki podczas uroczystości reprezentował Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki. Wśród obecnych na wydarzeniu byli: Anita Czerwińska - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Barbara Socha - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Michał Prószyński - Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zdzisław Sipiera - poseł na Sejm RP oraz Prezydent Miasta Otwock Jarosław Margielski wraz z wiceprezydentem Pawłem Walo.