Malowniczy Otwock - stolica stylu świdermajer

Data: 23.05.2023 r., godz. 17.00    432
Coraz dłuższe dni oraz wiosenna aura sprzyja spacerom i wycieczkom, a stolica Powiatu Otwockiego - Miasto Otwock, również dla samych mieszkańców jest nie do końca odkryta. Dlatego zachęcamy do wypraw po nieznanych rejonach i odkrycia perły podwarszawskiej architektury.

Czas wiosenny i letni to najlepsza okazja do odkrywania nieznanych regionów. Polska skrywa wiele pięknych i nieoczywistych zakątków. Jednym z nich bez wętpienia jest miasto Otwock, położone w naszym powiecie i Województwie Mazowieckim. Otwock liczy około 50 000 mieszkańców miasto, położony w Dolinie Środkowej Wisły nad rzeką Świder. Od Warszawy dzieli je tylko 25 kilometrów, a więc przy okazji wizyty w stolicy warto wybrać się także do tego malowniczego zakątka Polski.

Poniżej artykuł dla wszystkich miłośników stylu świdermajer, który stanowi nie lada gratkę dla fanów zabytkowej architektury jak również okazję do zapoznania się z tym stylem.

źródło: Daibau Magazyn