Wręczenie certyfikatów w CNBOP

Data: 23.05.2023 r., godz. 14.30    571
We wtorkowe południe (23 maja) odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla nowych pilotów bezzałogowych statków powietrznych służb ratowniczych. Jesteśmy dumni, że w powiecie przybyło nam 15 osób, które zyskały kompetencje profesjonalnego kierowania dronem.

W ramach porozumienia z CNBOP przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie, Powiatu Otwockiego i Miasta Otwocka zdobywali umiejętności operatorów dronów. Wzięli oni udział w warsztatach teoretycznych, a następnie praktycznych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i specjalistów z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, żeby w dniu dzisiejszym sprawdzić swoją wiedzę i uzyskać certyfikat. Udało się to wszystkim uczestnikom z czego jesteśmy niesamowicie dumni!

Certyfikaty w siedzibie CNBOP miała przyjemność wręczyć zebranym Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego. Podsumowując pierwszą edycję szkolenia, obecny na wręczeniu Krzysztof Szczegielniak - Starosta Powiatu Otwockiego wyraził nadzieję, że to początek długofalowej współpracy, doceniając tym samym innowacyjność dronu. Starosta podziękował i pogratulował nowych kompetencji uczestnikom szkolenia oraz ich opiekunom i mentorom, którzy przekazali swoją wiedzę i umiejętności.

Jesteśmy dumni i pełni nadziei, że nabyte umiejętności zdecydowanie zwiększą bezpieczeństwo naszych mieszkańców, bo służby będą miały możliwość np. poszukiwania zaginionych, rozwiązywania spraw kryminalnych czy wsparcia w razie pożarów.