Konkurs wiedzy pożarniczej - etap powiatowy

Data: 13.03.2023 r., godz. 09.15    1083
10 marca br. w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie przystąpili do rozgrywek w trzech kategoriach.
Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP (ZOSP RP) Województwa Mazowieckiego, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie i Kuratorium Oświaty w Warszawie wspólnie organizują XLV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Eliminacje powiatowe do Turnieju odbyły się 10 marca w otwockim "Nukleoniku". Do rozgrywek przystąpili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy wygrali eliminacje gminne.

Zmaganiom turniejowym przyglądali się: Dariusz Olszewski Poseł na Sejm, Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Grażyna Kilbach Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego, Kinga Błaszczyk Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, bryg. Michał Gigoła p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku, st. bryg. Mariusz Zabrocki Prezes ZOSP RP Powiatu Otwockiego oraz Monika Chudek Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku.

Partnerem konkursu w eliminacjach powiatowych jest Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy.

Laureaci Turnieju w etapie powiatowym

I grupa - uczniowie szkół podstawowych – klasy I-IV:
I miejsce Tadeusz Leszczuk
II miejsce Cezary Moczerko
III miejsce Antoni Tylkowski

II grupa - uczniowie szkół podstawowych – klasy V-VIII:
I miejsce Magdalena Podgórska
II miejsce Oskar Bogusz
III miejsce Marianna Tolak

III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych:
I miejsce Aleksandra Mądra
II miejsce Natalia Cieślińska