Już można oglądać nowy spektakl Teatru Ikra!

Data: 30.11.2022 r., godz. 08.40    1437
27 listopada 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Łukówcu odbyła się premierowa projekcja spektaklu „Róża Polska” wg scenariusza Adama Szafrańca zainspirowanego „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego.
Projekt pn. „Miałeś chamie złoty róg… czyli Wesele Wyspiańskiego 2.0” został dofinansowany przez Powiat Otwocki. W ramach projektu przeprowadzono:
- warsztaty teatralne (prowadziła Ewa Makomaska, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie),
- warsztaty taneczne (prowadził Damian Muszka, były tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze),
- przygotowano wystawę mobilną zdjęć, dokumentującą pracę młodych aktorów oraz ważnych wydarzeń historycznych mieszkańców Łukówca.

Do tej pory na piskorskiej scenie odbyło się kilka występów młodych aktorów m.in.: „Królową Śniegu”, „Kopciuszka”, patriotyczny montaż słowno-muzyczny z wykorzystaniem zapisków z „Pamiętnika z wojny polsko-niemieckiej” Jana Kabulskiego. Kierownikiem działającego od 2019 roku Teatru Ikra jest Pani Krystyna Rosłonek.

W ostatnią niedzielę OSP Łukówiec przygotowało uroczystą projekcję spektaklu, na którą przybyli m.in.: Pani Bożena Żelazowska, Posłanka na Sejm RP, przedstawiciele Powiatu Otwockiego: Pani Kinga Błaszczyk, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego oraz Radne Powiatu Otwockiego Grażyna Olszewska i Jolanta Koczorowska. Obecni byli również przedstawiciele Gminy Karczew: Pan Michał Zawada, Zastępca Burmistrza Karczewa oraz Radni Miejscy Małgorzata Spirowska, Anna Rudnicka, Jarosław Jobda, jak również Pani Marta Winiarek, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Karczewie. Na spektaklu obecny był również Gospodarz Krainy Piskorzy, Pan Ryszard Lesiak, Sołtys Wsi Łukówiec oraz Rada Sołecka w osobach Pani Dorota Kurek, Pan Marek Kociszewski i Pan Jacek Sadowski. Szkołę Podstawową w Sobiekursku reprezentowała Pani Magdalena Przybysz, nauczyciel muzyki, jednocześnie Kierownik działających przy naszej OSP Zespołów Piskorze i Małe Piskorze.

Wszystkich przybywających do łukówieckiej remizy nieśmiało witał „Pan Chochoł”, który nie ukrywał, że „to nie jest nasze ostanie słowo”, jeśli chodzi o możliwości artystyczne młodzieży.

Ponadto podczas listopadowego spotkania, już w części mniej oficjalnej, nie zabrakło łakoci przygotowanych przez rodziców aktorów oraz przyjaciół OSP Łukówiec i…. wróżb andrzejkowych. Wygląda na to, że przyszłość młodych artystów rysuje się bardzo intrygująco. Dla jednych będzie to stanowisko Starosty Otwockiego, dla innych Burmistrza Karczewa, Ministra Kultury, rola dziewczyny Bonda, najsłynniejszego głosu w dubbingu, a nawet Miss World… ale to dopiero po roku 2030… Tymczasem życzymy sukcesów młodym Artystom, wytrwałości i trzymamy kciuki za Wasze kolejne spektakle!

Od 28 listopada wystawę mobilną można oglądać w szkole w Sobiekursku.

A wszystkich zainteresowanych obejrzeniem spektaklu zapraszamy na YouTube