Zimowy Poland Bike Marathon

Data: 23.11.2022 r., godz. 16.00    1005
4 grudnia do powiatu otwockiego zawita Zimowy Poland Bike Marathon. Zimowe zawody dla amatorów jazdy na rowerach górskich po raz pierwszy odbędą się w Otwocku na trasach wytyczonych w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.
Będzie Mikołajkowo! W niedzielę 4 grudnia w podwarszawskim Otwocku odbędą się kolarskie zawody dla amatorów na rowerach górskich, organizowane przez Grzegorza Wajsa. Zimowy Poland Bike Marathon zawita do Otwocka pierwszy raz. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się przy Medycznej Szkole Policealnej „Medyk” przy ul. Andriollego 90 w Otwocku.

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, Medyczną Szkołą Policealną „Medyk” w Otwocku, Powiatem Otwockim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i siecią sklepów rowerowych SklepRowerowy.pl.

Kolarski peleton wraca na kultową, otwocką trasę Poland Bike, która od wielu lat jest bardzo ceniona przez amatorów MTB. Szlaki i dukty leśne w Mazowieckim Parku Krajobrazowym mają swój wyjątkowy urok. To teren jak na Mazowsze dość pofałdowany, pełen pięknych i zarazem technicznych odcinków. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (36 km), MINI (18 km) i FAN (8 km – dla uczniów szkół podstawowych).

Start na dystansach MINI i MAX odbędzie się z czterech „zimowych” sektorów, uwzględniających sektory z LOTTO Poland Bike Marathon 2022. Sektor I – sektory 1 i 2 LPBM, sektor II – sektory 3 i 4 LPBM, sektor III – sektory 5 i 6 LPBM, sektor IV – sektory 7, 8, 9, 10 LPBM i debiutanci.

"Mamy też tradycyjny bonus sektorowy - podkreśla Grzegorz Wajs. - W Zimowym Poland Bike Marathon każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy. Zapraszam na Zimowy Poland Bike Marathon do Otwocka w niedzielę 4 grudnia!"

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Otwock, ul. Andriollego 90, Medyczna Szkoła Policealna „Medyk”) - 4 grudnia (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW
8.30-10.45 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.30-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.15 - start dystansu FAN, cztery sektory z podziałem na roczniki: I (2008-2009), II (2010-2011), III (2012-2013) oraz IV (2014-2015)
12.00 - dekoracja dystansu FAN
12.30 - start dystansów MINI i MAX, cztery sektory (I-IV)
14.00 - dekoracja dystansu MINI
14.30 - dekoracja dystansu MAX

Partnerami Zimowego Poland Bike Marathon w Otwocku są Miasto Otwock, Powiat Otwocki, Medyczna Szkoła Policealna w Otwocku i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Prezydent Miasta Otwocka, Starosta Otwocki i Marszałek Województwa Mazowieckiego.