Bieg Charytatywny „Zabiegani dla Promyczka”

Data: 23.11.2022 r., godz. 13.03    931
W niedzielę 20 listopada odbył się ‘III Bieg Charytatywny „Zabiegani dla Promyczka” im. Rafała Umińskiego’ w Otwocku zorganizowany przez Fundację Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek.
Bieg charytatywny zorganizowany z okazji 12-lecia działalności „Promyczka”. Przełajowe zawody biegowe skierowane były do dzieci, młodzieży i dorosłych w czterech kategoriach: bieg dziecięcy 200 m, bieg OPEN 6 km, bieg OPEN 12 km, Nordic Walking 6 km. Zawodnicy biegli ścieżkami przez lasy otwockie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Każdy z zawodników w ramach wpisowego na bieg przekazał cegiełkę w kwocie 40 PLN na działalność Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek w Otwocku. W pakietach startowych uczestnicy otrzymali numer startowy, okolicznościowy komin sublimacyjny, medal, certyfikat uczestnictwa, gadżety naszych partnerów. Towarzyszący bieg dziecięcy miał charakter sportowo-rekreacyjny bez elementu rywalizacji, w kategorii do 12 lat na dystansie 200 m. Każde dziecko po dobiegnięciu do mety otrzymało pamiątkowy medal i dyplom. Biegi OPEN na 6 km /12 km oraz Nordic Walking 6 km odbyły się systemie rywalizacji.

Z pośród wszystkich zawodników wyłoniono 18 zwycięzców w 3 kategoriach, którzy stanęli na podium. Zakładany przez organizatora limit 150 zawodników został przekroczony na etapie zgłoszeń online. Finalnie na ‘III Bieg Charytatywny „Zabiegani dla Promyczka” im. Rafała Umińskiego’ zarejestrowało się 190 zawodników.

Na wydarzeniu, Powiat Otwocki reprezentował Dariusz Kołodziejczyk, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował m.in. Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak.
III Bieg Charytatywny „Zabiegani dla Promyczka” im. Rafała Umińskiego współfinansowany ze środków budżetowych Powiatu Otwockiego.

Lista zwycięzców niedzielnego biegu.

12 km - kobiety
1. Bąk Zuzanna