Powiatowy przegląd chórów

Data: 22.11.2022 r., godz. 14.00    878
Powiat Otwocki wspólnie z Parafią pw. Św. Wincentego a’Paulo w Otwocku już po raz 17.ty zorganizował Przegląd Chórów Powiatu Otwockiego, poświęcony pamięci św. Cecylii. W koncercie udział wzięło 6 chórów z 4 gmin powiatu: Celestynowa, Józefowa, Karczewa i Otwocka.
Dostojnie i przejmująco zabrzmiały chóry podczas niedzielnego koncertu w Kościele pw. Św. Wincentego a’Paulo w Otwocku. Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak wraz z Proboszczem Parafii ks. Bogdanem Sankowskim tuż po wieczornej Mszy Świętej przywitał gości na XVII Przeglądzie Chórów Powiatu Otwockiego.

W koncercie udział wzięło 6 chórów:
  1. Schola Parafii pw. Św. Wincentego a’Paulo w Otwocku
  2. Chór „Lira” Parafii pw. Św. Wincentego a’Paulo w Otwocku
  3. Chór „Cantores Reginae Poloniae” z Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku-Kresach
  4. Chór „Caelestis” z Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Celestynowie
  5. Chór „Laudate Dominum” z Parafii pw. Św. Wita w Karczewie
  6. Miejsko-Parafialny Chór Mieszany Schola Cantorum Maximilianum z Parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Józefowie

Występy chórów zwieńczyło wspólnie wykonanie pieśni: Messe Solennelle de Sainte Cecile. Agnus Dei Charles’a Gounoda. Mury otwockiego kościoła wypełniło łącznie ponad 150 chórzystów. Zgromadzona publiczność była pod wrażeniem i długimi brawami nagrodziła wszystkich śpiewających. Starosta Otwocki wraz z Proboszczem wszystkim dyrygentom, prowadzącym chóry wręczyli pamiątkowy dyplom i różę.