Spektakl pt. "Zemsta" Aleksandra Fredry

348
Czas trwania wydarzenia: od: 22.10.2017 r., godz. 18.00 do: 22.10.2017 r., godz. 00.00

ul. Kardynała Wyszyńskiego 1
05-420 Józefów

MOK Józefów
ul. Kardynała Wyszyńskiego 1
05-420 Józefów

Reżyseria i scenografia: Ryszard Jakubisiak.
W pierwszoplanowe postaci wcielili się: Alek Pawlak (Rejent Milczek), Wiktor Skowroński (Cześnik Raptusiewicz), Edyta Mika (Klara) i Paweł Rusinowski (Papkin).
Amatorski Teatr Parabuch skupia ludzi różnych zawodów, miłośników teatru. Zespół istnieje od 1984 roku i początkowo związany był ze środowiskiem kolejarskim. Stąd nazwa zaczerpnięta z wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Z trupą teatralną związanych było ponad sto osób, wiele z nich zostało potem zawodowymi aktorami, prezenterami radiowymi i telewizyjnymi. W swoim dorobku Parabuch posiada kilkadziesiąt premier, głównie komedii. Wśród autorów są: Szekspir, Molier, Fredro i Czechow, jak również współcześni: Dürenmatt, Krzysztoń, Ionesco, Pinter, Schaeffer czy Mrożek. Teatr występował w ponad 800 miastach w Polsce, a także za granicą. Zespół był wielokrotnie nagradzany na festiwalach, a jego aktorzy wyróżniani za wysoki poziom sztuki aktorskiej.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 09.10 do 20.10 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.Nowy cykl: klasyka w teatrze – i spektakl: „Zemsta” Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Parabuch. Reżyseria i scenografia: Ryszard Jakubisiak.