Wycieczka autokarowa Pułtusk-Ciechanów

259
Czas trwania wydarzenia: od: 28.05.2017 r., godz. 07.00 do: 28.05.2017 r., godz. 20.00

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie
ul. Regucka 1
05-430 Celestynów
tel./fax (22) 789-71-02

Pułtusk – zwiedzanie miasta nazywanego często Wenecją Mazowsza. Wędrując z przewodnikiem, uczestnicy zwiedzą najcenniejsze zabytki Pułtuska, m.in.: najdłuższy w Europie rynek z ratuszem i zabytkowymi kamienicami, gotycką bazylikę p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, baszty miejskie, Muzeum Regionalne.
Obiad.
Opinogóra – zwiedzanie Muzeum Romantyzmu z przewodnikiem, które gromadzi m.in. pamiątki po rodzinie Krasińskich. Muzeum w budynku dawnego pałacu otoczone jest ponad 22 ha parku. Na zakończenie zwiedzania udamy się do pobliskiego kościoła, który jest swoistym mauzoleum rodziny Krasińskich.
Ciechanów – zwiedzanie zamku książąt mazowieckich.
Twierdza Modlin – zwiedzanie cytadeli Twierdzy Modlin położonej w widłach rzeki Narwi, Bugu i Wisły, wejście na Wieżę Tatarską.
Możliwość uczestnictwa we Mszy Św.
Planowany powrót do Celestynowa około godziny 20.00.
Cena: 100 zł/os.
Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota-przewodnika, realizację programu, obiad, ubezpieczenie NNW