Święto Bluesa w Otwocku

Data: 14.09.2022 r., godz. 11.00    1393
10 i 11 września w Otwocku odbyła się IX edycja Festiwalu Otwock Blues Bazar. Koncerty zespołów zgromadziły fanów muzyki bluesowej, którzy bawili się do późnych godzin nocnych.
Pierwszy dzień tegorocznego Festiwalu to występy zespołów Duch Delta i Kraków Street Band. W Muzeum Ziemi Otwockiej, które już po raz drugi gościło bluesowe gwiazdy, odbył się też Big Jam Session.

Drugiego dnia Festiwal przeniósł się na otwocki bazar przy ul. Batorego – w miejsce, z którym jest związany od samego początku. Tam zaprezentowały się zespoły: kwartet Boogi Boys, Jessie Lee z zespołem The Alchemist, Leif de Leeuw, a na zwieńczenie gwiazda – Artur Menezes, który przyjechał na występ aż ze Stanów Zjednoczonych.

Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady, organizator wydarzenia pokazał, że powiat otwocki to idealne miejsce do festiwalu bluesowego.Tegoroczny Festiwal Otwock Blues Bazar odbył się już po raz 9. Za rok odbędzie się zatem jego jubileusz, a jak powiedział m.in. Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak: "To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń bluesowych w naszym kraju i warto je wspierać."

Wydarzenie Festiwal Otwock Blues Bazar zostało dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego.