Rodzinny Piknik Naukowy

Data: 12.09.2022 r., godz. 16.00    1137
Mocnym akcentem nowy rok szkolny rozpoczął Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku. Na 7. Rodzinny Pikniku Naukowy w sobotę, 10 września całymi rodzinami przybyli mieszkańcy powiatu, by poznać odpowiedzi na dziesiątki pytań z różnych dziedzin wiedzy.
Na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku rozstawiono ponad 30 stanowisk, przy których swoje eksperymenty i działania twórcze prezentowały różne instytucje, towarzystwa, kluby, placówki oświatowe, pasjonaci nauki, a także sekcje i pracownie gospodarzy, czyli PMDK w Otwocku. Uroczystego otwarcia 7. Pikniku dokonała Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku Ewa Musiejko wraz z radnym powiatu otwockiego i Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Jarosławem Kopaczewskim.

Astronomia, fizyka, chemia, matematyka, i w ogóle nauka, okazują się nie być tak straszne, jeśli pokaże się je w przystępny, atrakcyjny sposób, a uczniom pozwoli bezpośrednio uczestniczyć w doświadczeniach, dzięki którym łatwiej zrozumieć, jak to jest zrobione, jak to działa, dlaczego coś eksploduje czy jak wytłumaczyć zjawiska występujące w przyrodzie. A kolejna, siódma już edycja Pikniku Naukowego była doskonałą okazją dla najmłodszych do sprecyzowania swoich zainteresowań, ale i do zachęty do uczestnictwa w różnych formach aktywności pozalekcyjnej.

Honorowy patronat nad Piknikiem sprawował Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak.