Podsumowanie III Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego

Data: 09.09.2022 r., godz. 11.30    1151
Warsztaty, wymiana poglądów i doświadczeń, kreślenie wyzwań. Tak było na 3. już Forum organizacji pozarządowych powiatu otwockiego, które odbyło się w czwartek, 8 września w PMDK w Otwocku.
Partnerem tegorocznej edycji Forum była Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, a dyskusja toczyła się przede wszystkim wokół ekonomii społecznej. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu otwockiego oraz przedstawiciele NGO z całego regionu. Powiat Otwocki reprezentowali: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Paweł Zawada, Członkowie Zarządu Powiatu: Kinga Błaszczyk i Grzegorz Michalczyk oraz radni: Jacek czarnowski, Marcin Olpiński. Swoją obecnością Forum zaszczyciła również Andżelika Wardęga, Dyrektor Departamentu Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Jak podkreślił Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki - podczas Forum przedstawiciele samorządu spotykają się z tymi, którzy podejmują aktywne działania na rzecz lokalnych społeczności. To miejsce, gdzie dzielimy się wiedzą, ale też tworzymy platformę porozumienia. Dzięki Forum lepiej poznajemy swoje oczekiwania, a w konsekwencji działamy jeszcze efektywniej.