Wyjątkowa wystawa w naszym PMDK w Otwocku!

Data: 24.08.2022 r., godz. 00.00    997
Do końca sierpnia, a później w październiku w naszym PMDK w Otwocku możecie oglądać wystawę „Byli sąsiadami: ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady”, przygotowaną przez United States Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie.
 Stolica powiatu jest kolejnym po Waszyngtonie, Markowej, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie miastem, w którym można oglądać ten projekt. Obecni podczas otwarcia Przewodniczący Społecznego Komitetu Pamięci Żydów Otwockich i Karczewskich Zbigniew Nosowski wraz z Aliną Skibińską z Muzeum z Waszyngtonu podkreślali wagę wystawy w Otwocku – mieście, w którego rozwój społeczność żydowska miała niebagatelny wkład.

Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak podczas inauguracji wystawy zauważył, że w przedwojennym Otwocku naród polski i żydowski mieszkał, pracował, uczył się i żył obok siebie. Wszyscy byli sąsiadami. A wśród osób związanych z Otwockiem i Karczewem ponad 50 osób otrzymało medale Sprawiedliwych wśród narodów świata, przyznawanych przez Instytut Yad Vashem.
Inauguracja wystawy była współfinansowana ze środków Powiat Otwocki.