"Serce dla Ukrainy" - wyniki konkursu

Data: 30.05.2022 r., godz. 10.30    1469
Znamy zwycięzców Powiatowego Konkursu Plastycznego "Serce dla Ukrainy". Na konkurs wpłynęło aż 80 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z terenu powiatu otwockiego.
Jury w składzie: przewodnicząca Komisji Kinga Błaszczyk – Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, Artur Kubajek – redaktor naczelny Linii Otwockiej oraz Rafał Skwiot - kierownik Biura Kultury i Promocji, miało bardzo trudny wybór, gdyż na konkurs wpłynęło aż 80 prac. Konkurs odbył się w 4 kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3, uczniowie szkół podstawowych z klas 4-8, uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Obrady Komisji trwały długo i burzliwie, gdyż poziom prac, zwłaszcza najmłodszych uczestników konkursu uniemożliwiał dokonanie zgodnego wyboru laureatów. Po dogłębnej analizie plakatów udało się wybrać najlepszych, choć również nie w każdej kategorii.

"Jestem pozytywnie zaskoczona ilością prac, które wpłynęły na nasz konkurs i bardzo się cieszę, że uczestnicy konkursu z pomysłem podeszli do wykonania plakatu. Wśród najmłodszych uczestników konkursu są prawdziwe talenty, które nie tylko potrafią pięknie malować, ale przede wszystkim tak empatycznie i refleksyjnie podejść do zaproponowanego tematu "Serce dla Ukrainy". Na pracach widać, że to "serce" nasze dzieci posiadają". - podkreśliła Kinga Błaszczyk, Członek Zarządu Powiatu i przewodnicząca Komisji Konkursowej.

Lista nagrodzonych:

Przedszkola