I Bieg 3 Maja w Józefowie

Data: 27.04.2022 r., godz. 08.00    1194
Po raz pierwszy, w dniu Święta Konstytucji 3 Maja na terenie miasta Józefowa odbędzie się integracyjny Bieg 3 Maja. Wydarzeniu nad którym honorowy patronat sprawuje Starosta Otwocki, towarzyszyć będzie piknik rodzinny.
Promowanie aktywnego spędzania czasu oraz uhonorowanie wartości patriotycznych związanych z obchodami święta 3 Maja to główne cele Biegu. Wydarzenie, któremu towarzyszyć będą elementy obchodów 60-lecia Miasta Józefowa dedykowane jest nie tylko sportowcom, ale wszystkim mieszkańcom powiatu otwockiego.

W Biegu może wziąć udział każdy niezależnie od wieku - zawody odbędą się w pięciu konkurencjach o różnych dystansach:
  • 100 m – bieg dla maluchów (dzieci w wieku 0-5 lat)
  • Kat. I 300 m uczniowie szkół podstawowych klas 0-2
  • Kat. II 1 km uczniowie szkół podstawowych klas 3-5
  • Kat. III 2 km uczniowie szkół podstawowych klas 6-8
  • Kat. IV 5 km – kat. OPEN

Uczestnicy Pikniku będą mogli pogłębić wiedzę na temat Konstytucji 3 Maja na specjalnie przygotowanym stoisku historycznym. Na wydarzeniu nie zabraknie także atrakcji dla dzieci takich jak: malowanie twarzy, popcorn, wata cukrowa.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków budżetowych powiatu otwockiego.