Podziękowania dla strażaków

Data: 14.03.2022 r., godz. 13.30    1263
Między innymi przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu otwockiego, w miniony piątek 11 marca, uczestniczyli w uroczystej zbiórce, podczas której władze powiatu i lokalnych gmin podziękowali strażakom za liczne działania związane z anomaliami pogodowymi.
Nawałnice i silne wiatry, które w styczniu i lutym br. dotknęły obszar powiatu otwockiego, sprawiły, że wielu mieszkańców potrzebowało pomocy. Powalone drzewa i konary, zerwane dachy, nieprzejezdne drogi... to tylko niektóre z interwencji, w których uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Otwocku, a przede wszystkim druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu otwockiego. Łącznie wzięli udział w blisko 750 interwencjach.

Na zaproszenie Starosty Otwockiego Krzysztofa Szczegielniaka oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. Bryg. Tomasza Króla, druhy i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych na czele z prezesami i naczelnikami swych jednostek, 11 marca br. przybyli na uroczystą zbiórkę do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku.

Zbiórkę rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru KP PSP w Otwocku i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali gospodarze spotkania, Starosta Otwocki i Komendant Powiatowy PSP w Otwocku.

Podczas spotkania, pięciu nowo przyjętych do służby w otwockiej Komendzie Powiatowej funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie.

Najważniejszym elementem zbiórki było wręczenie dyplomów i podziękowań druhom OSP ze wszystkich gmin powiatu otwockiego, które wręczyli Starosta Otwocki, Komendant Powiatowy PSP oraz przedstawiciele lokalnych gmin. Podziękowania otrzymał także Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie, który również wykazał się dużym zaangażowaniem w działania ratownicze podczas usuwania skutków anomalii pogodowych.

Szczególne podziękowania strażakom złożyli: Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Michał Prószyński oraz Burmistrz Miasta Józefowa Marek Banaszek, na terenie którego interwencji straży było najwięcej.