Narodowe Czytanie 2021

Data: 07.09.2021 r., godz. 00.00    1290
Stało się to już tradycją, że w każdą pierwszą sobotę września prowadzona jest akcja społeczna propagująca znajomość naszej narodowej literatury. W tym roku uczestnicy Narodowego Czytania usłyszeli fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej – „Moralność Pani Dulskiej”.
Narodowe Czytanie 2021 otworzyła Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Anna Bielicka. Licznie zgromadzeni goście wysłuchali fragmentów jednego z najwybitniejszych dział Gabrieli Zapolskiej. Organizatorzy zadbali o to, żeby stroje lektorów oddawały charakter epoki, a goście wsłuchiwali się w lekturę z wielkim skupieniem.

"Moralność Pani Dulskiej" czytał m.in. Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, a także Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach i Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk. Jedna z ról przypadła Wicestaroście Otwockiemu Pawłowi Zawadzie, który czytał m.in. w towarzystwie uczniów naszych szkół. Wydaną w 1907 r. książkę czytała również Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Olszewska.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.