Stacja lirycznych krzykaczy

Data: 14.11.2017 r., godz. 15.30    229
Powiat Otwocki zaprasza do udziału w drugiej edycji slamu poetyckiego pn. "Stacja lirycznych krzykaczy", który odbędzie się w piątek 17 listopada 2017 r., godz. 19.00 w Qba Pub w Otwocku (ul. Świderska 13). Wstęp wolny
"Stacja lirycznych krzykaczy" to wydarzenie, które w powiecie otwockim miało swoją premierę w ubiegłym roku. W finale konkursu 2016 r. wygrał Paweł Rogiński z Wrocławia pseudonim Pablo Genske, ceniony w środowisku poeta.
Mamy nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku do Otwocka zjadą slamerzy z całej Polski, a i lokalni poeci aktywnie wezmą udział w wydarzeniu.

Dla tych, którzy nie mieli okazji poznać tego rodzaju sztuki wyjaśniamy, że slam poetycki to publiczna prezentacja własnej twórczości poetyckiej, podczas której rolę jury pełni publiczność. To swoiste skrzyżowanie poezji i performancu. Zasady oceny są różne, my przyjęliśmy następujące kryteria:
- slamerzy mają po trzy minuty na wygłoszenie swojego tekstu do mikrofonu
- w czasie występu nie mogą używać instrumentów ani rekwizytów
- jury składające się z kilku wybranych losowo osób z publiczności przyznaje punkty od 1 do 10, aż do ćwierćfinału, w którym zostaną wybrane najlepsze cztery osoby
- na finalistów głosuje cała publiczność przez podniesienie ręki
- osoba, która zdobyła najwięcej głosów wygrywa
- wszyscy obecni mogą wpływać na jury i dowolnie reagować na twórczość slamerów - zagłuszać buczeniem lub nagradzać oklaskami.

Nagrodę dla slamera, który wygra konkurs ufundował Powiat Otwocki w wysokości 600,00 zł.
Na zakończenie imprezy wystąpi rockowy, energetyczny zespół Frozen Frame.