PCPR pozyskał 280 000 zł!

Data: 04.08.2021 r., godz. 00.00    2596
Powiat Otwocki przystąpił do realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych” pn. „Wyrównywanie różnic między regionami III”, którego głównym zadaniem jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej.
Powiat Otwocki przystąpił do realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych” pn. „Wyrównywanie różnic między regionami III”, którego głównym zadaniem jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie. Na powyższy cel Powiat pozyskał środki finansowe w wysokości 280.530 zł.

W ramach obszaru B (likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie poruszania się i komunikowania) Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 7.035 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup schodołaza w Szkole Podstawowej nr 7 im. Batalionu „Zośka” z Oddziałami Integracyjnymi w Otwocku.
W obszarze D (likwidacja barier transportowych) Powiat otrzymał 243.200 zł. Wsparcie przy zakupie busa oraz autobusu przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych otrzymają Środowiskowy Dom Samopomocy w Otwocku oraz Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Otwocku.
W obszarze F (przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących WTZ) Powiat otrzymał 30.295 zł, które zostaną przeznaczone na zakup schodołaza dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Otwocku oraz na wymianę starej podłogi w korytarzach oraz sali gimnastycznej w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Józefowie.

Realizatorem Programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku.