Jesteś tutaj:

„Malowany październik”

Data: 12.10.2017 r., godz. 12.20    693
W tym roku, plener plastyczny „Malowany październik” odbył się 7 października na terenie Ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy”. Ideą corocznej imprezy jest promocja piękna przyrody Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka
Plener cieszył się wysoką frekwencją. Licznie przybyli uczniowie szkół współpracujących z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym: Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Człekówce, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu w Rudzienku, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kobieli, Szkoła Podstawowa w Kątach, Szkoła Podstawowa nr 124 im. Stanisława Jachowicza w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 86 im. Bronisława Czecha w Warszawie oraz Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny Traper Konstancin-Jeziorna. Nie zabrakło również turystów indywidualnych.

Uczestnicy, mając do dyspozycji materiały plastyczne, mogli wybraną przez siebie techniką wykonać pracę inspirowaną otaczającą ich przyrodą. Dla amatorów malarstwa stanowiło to doskonałą okazję do zapoznania się z różnorodnymi technikami plastycznymi: malowanie farbami akrylowymi na panelu malarskim, farbami akwarelowymi lub pastelami na papierze o specjalnie dobranej do stylu fakturze. Była także możliwość wykonania własnoręcznie przyozdobionej pamiątki – torby lnianej.

Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.

Katarzyna Grajda
Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych