Zapraszamy na szkolenie – wykluczenie cyfrowe

Data: 28.02.2020 r., godz. 16.00    1673
Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" wraz Biblioteką Powiatową w Otwocku, w ramach projektu “Latarnicy2020.pl” organizuje bezpłatne szkolenie, przeznaczone dla osób 44+.

Wśród wielu podejmowanych zagadnień znajdą się m.in. następujące:
• Jak działa E-recepta i jakie korzyści płyną z jej realizacji.
• Co to jest Internetowe Konto Pacjenta i jak je założyć.
• Gdzie szukać wolnych terminów leczenia w szpitalach, pracowniach specjalistycznych
• Do czego jest potrzebny Profil Zaufany.
• Sprawdzić historię pojazdu używanego samochodu.
• Co to są e-usługi publiczne i jak z nich korzystać.
• Jak obsługiwać smartfon z aplikacjami ułatwiającymi codzienne funkcjonowanie i wiele innych
• skorzystamy z poczty elektronicznej
• będziemy komunikować się z bliskimi przez Internet
• zrobimy bezpieczne zakupy w sieci

Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 marca o godzinie 12:00 dla grupy z poziomem podstawowym, a drugie o 16.00 dla grupy średnio-zaawansowanej.

Miejsce: Powiatowa Biblioteka Publiczna przy ul. Kazimierza Pułaskiego 3A w Otwocku. Na spotkanie zapraszamy z własnym laptopem zdolnym do połączenia z internetem. Ilość miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Łukaszem Kostrzewą, e-mail: cyfrowa.polska2020@gmail.com
tel. 512-97-40-60.