10,2 mln dotacji dla Powiatu Otwockiego

Data: 31.03.2021 r., godz. 12.00    1624
Powiat Otwocki otrzymał aż 10 200 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki z projektu zostaną przeznaczone m.in. na remonty dróg oraz na inwestycje w szpitalu powiatowym.
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce w minionym roku otrzymały środki w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in. budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół. W tym roku samorządy także otrzymały bezzwrotną pomoc z RFIL.

Powiat Otwocki otrzymał 10,2 milionów złotych na inwestycje, które zostaną zrealizowane na terenie miasta Otwocka. Środki zostaną przeznaczone na:
  • 1 000 000 zł - na rozbudowę skrzyżowania drogi powiatowej: ul. Karczewskiej z drogą powiatową ul. Batorego i ul. Matejki w Otwocku, poprzez budowę skrzyżowania skanalizowanego, sterowanego sygnalizacją świetlną z wbudowanymi pętlami indukcyjnymi.
  • 3 500 000 zł - na poprawę bezpieczeństwa ruchu na drogach powiatowych zlokalizowanych na terenie miasta Otwocka, poprzez poprawę istniejącej infrastruktury drogowej; w szczególności przez budowę ciągów pieszych i ciągów pieszo-rowerowych oraz poprawę układu odwodnienia w drogach powiatowych: ul. Warszawska i ul. Jana Pawła II, a także ul. Poniatowskiego.
  • 5 700 000 zł - na przebudowę i modernizację Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku przy ul. Batorego 44, polegającą na przebudowie i modernizacji podziemia Szpitala oraz modernizacji Przychodni Specjalistycznej.

W ramach naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wsparcie otrzymały również: Miasto Otwock, Gmina Osieck, Gmina Wiązowna.