Dotacje dla organizacji rozdane!

Data: 31.03.2021 r., godz. 11.30    1484
Powiat Otwocki od wielu lat wspiera organizacje pozarządowe z naszego powiatu. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej również w 2021 roku udało się ogłosić otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresów: wspierania i upowszechniania sportu, turystyki i krajoznawstwa, kultury, sztuki, ochrony dób kultury i dziedzictwa narodowego.
Uchwałą z dnia 10 lutego 2021 roku Zarząd Powiatu Otwockiego ogłosił otwarte konkursy ofert. Do konkursu zgłoszono aż 25 zadań na realizację wydarzeń w 2021 roku. Komisja w dniu 18 marca dokonała oceny merytorycznej, a Zarząd w dniu 24 marca 2021 r. podjął uchwałę nr CCCXXX/154/21 o rozstrzygnięciu konkursu, pozytywnie opiniując rekomendację komisji konkursowej.

Jak mówi Kinga Błaszczyk, Członek Zarządu Powiatu:
Cieszy nas fakt, że otrzymaliśmy tak wiele zgłoszeń do naszego konkursu. Mimo tego, że nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich oczekiwań NGOsów, to jednak ich ilość pokazała nam potrzeby i oczekiwania, z którymi postaramy się zmierzyć, planując przyszłoroczny budżet.

Z 25 wniosków, które wpłynęły 3 odpadły w ocenie formalnej, pozostałe zostały zaopiniowane merytorycznie. Wybrano 15 zadań, które otrzymają dofinansowanie z powiatu na łączną kwotę 114 000,00 zł.

Poniżej zadania, które otrzymają dotacje:
  1. „Rozbudowa szlaku Przedmościa Warszawa na terenie powiatu otwockiego 1915-1944”,
  2. „Zawody biegowe – Półmaraton Otwocki oraz Otwocka Dycha – Otwocka Piątka”,
  3. „Otwarcie Sezonu – 60 lat tradycji Klubu Motocyklowego ZRYW 1961-2021”,
  4. „Organizacja i przeprowadzenie sportowej imprezy motocyklowej połączonej ze zbiórką krwi „Motoserce”,
  5. „Z Akademią Sportu dookoła świata”,
  6. „Aktywny Junior”,
  7. „Cykl zawodów biegowych – Otwocka Liga Biegowa”,
  8. „Piąta edycja cyklu koncertów muzyki klasycznej „Klasyka na Leżakach – koncerty promenadowe w Muzeum Wnętrz”,
  9. „Festiwal Otwock Blues Bazar 2021 – koncert główny”,
  10. „Międzynarodowy Festiwal Tańca połączony z Mistrzostwami 5 Okręgów Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Otwartego Pucharu Okręgu Mazowieckiego – MAZOVIA OPEN”,
  11. „Organizacja imprezy plenerowej „XV Piknik Forteczny na Dąbrowieckiej Górze 80 rocznica powstania Punktu Oporu Dąbrowiecka Góra oraz wydanie popularno-naukowej publikacji pod roboczym tytułem Punkt Oporu Dąbrowiecka Góra Fortyfikacje Przedmościa Warszawa z lat 1940-1944”,
  12. „Fajfy w Remizie” – impreza taneczna podczas Dnia Otwartej Strażnicy OSP Józefów w roku 2021”,
  13. „Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Karczewie (3 edycja)”,
  14. „Wieczorek jazzowy pod chmurką”,
  15. „Wydanie książki o historii osiedla Radiówek i Radiostacji w Emowie”.