Art Expo

Data: 14.07.2017 r., godz. 11.40    302
ArtExpo to tytuł imprezy, która 7 lipca br. zakończyła tegoroczną piątą już edycję obozu artystyczno-językowego i konwersacyjnego organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku przy współpracy z Fundacją Kościuszkowską z USA.
Przez dwa tygodnie uczestnicy obozu pod okiem nauczycieli i studentów ze Stanów Zjednoczonych brali udział w zajęciach i zabawach nie tylko doskonalących znajomość języka angielskiego, ale i rozwijających aktywność i kreatywność.

Piątkowy koncert był przeglądem tego, czego się nauczyli. Nie zabrakło zatem popisów tanecznych, wokalnych czy humorystycznych scenek rodzajowych. W galerii przed salą widowiskową można było natomiast podziwiać wspaniałe prace plastyczne wykonane różnymi technikami.

Po prawie dwugodzinnych występach wszystkich 135 uczestników obozu i ich polskich opiekunów uhonorowano pamiątkowymi dyplomami. Podziękowaniom nie było końca. Każdemu osobiście uścisnęła dłoń pani Mary Kay Pieski – dyrektor Fundacji Kościuszkowskiej. W imieniu amerykańskich nauczycieli i ich asystentów za życzliwe przyjęcie i owocną pracę dziękowała młodzieży i organizatorom pani Patricia Grutzmacher. Nie obeszło się też bez podziękowań dla osoby, od której wszystko się zaczęło – pani Małgorzaty Skawińskiej, która pięć lat temu zaaranżowała cały projekt. Gratulacje za organizację i powodzenie obozu odebrały dyrektor PMDK - Ewa Barbara Musiejko i polski koordynator pani Katarzyna Stemler-Pleskot, a złożyli je osobiście Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Grajda i Wicestarosta Otwocki Paweł Rupniewski. Były też podziękowania dla sponsorów – piekarni Oskroba, firmy Kluczyk - Zakładów Przetwórstwa Mięsnego z Karczewa, firmy Vega POL, sklepu spożywczego WSH „FALA” z Falenicy, firmy Kafta ETC oraz pizzerii Da Grasso.

Na zakończenie imprezy na wszystkich jej uczestników czekał bogato zastawiony stół uginający się pod potrawami i wypiekami przygotowanymi przez rodziców.

Warto podkreślić, że z każdym rokiem ze względu na atrakcyjność obozu rośnie liczba uczestników. W roku 2013, kiedy rozpoczynano realizację projektu, w obozie wzięło udział 52 uczestników, w tym roku było ich już 135. I z pewnością, gdyby nie ograniczenia lokalowe, mogłoby ich być jeszcze więcej.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury