Windy w szpitalu powiatowym i przychodni oddane do użytku

Data: 27.01.2021 r., godz. 12.30    2186
Dla zapewnienia większego komfortu pacjentów i personelu, w szpitalu powiatowym, a także w przychodni przy ul. Armii Krajowej w Otwocku, zostały zamontowane dwie windy. Dziś odbyło się ich oficjalne otwarcie.
Niespełna tydzień temu w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji w Otwocku przy ul. Batorego 44 oddany do użytku został Oddział Ginekologiczno-Położniczy, a w dziś do użytku zostały oddane dwie windy. To kolejne usprawnienie w szpitalu, poprawiające komfort pacjentów i personelu szpitala.

Samoobsługowe windy przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, a ta w szpitalu także dla pacjentów przewożonych na łóżkach szpitalnych. Winda w szpitalu przy ul. Batorego 44 została usytuowana przy głównym wejściu do budynku szpitala przy podjeździe dla karetek, natomiast w przychodni przy ul. Armii Krajowej 3 przy głównym wejściu do budynku. W związku ze zmianami komunikacyjnymi wewnątrz budynków, w wyżej wymienionych placówkach konieczna była przebudowa pomieszczeń.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 860 000,00 zł. Budowa wind była możliwa dzięki dofinansowaniu z Budżetu Państwa i funduszy europejskich. Inwestycja została dofinansowana także ze środków budżetowych powiatu otwockiego.

W oficjalnym uruchomieniu windy, które odbyło się w dniu 27 stycznia br. uczestniczyli: Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Paweł Zawada Wicestarosta Otwocki, Michał Mrówka Członek Zarządu PCZ Sp. z o.o. w restrukturyzacji oraz dyrekcja i pracownicy szpitala.

Warto podkreślić, iż obecnie w budynku szpitala powiatowego przy ul. Batorego znajdują się dwie windy. W minionym roku „stara” winda została zmodernizowana. Koszt jej modernizacji wyniósł ok. 100 000,00 zł. Wszystkie windy Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji w Otwocku posiadają aktualne badania techniczne oraz spełniają wymogi Urzędu Dozoru Technicznego.