Nowoczesny sprzęt w szpitalu powiatowym!

Data: 08.01.2021 r., godz. 09.30    1383
Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji na swoim wyposażeniu ma już nowy, cyfrowy i mobilny aparat rentgenowski.
W czerwcu minionego roku w szpitalu powiatowym /Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji/ został otwarty Zakład Diagnostyki Obrazowej. Nowy oddział został zmodernizowany i wyposażony tak, by mieszkańcy powiatu otwockiego mieli dostęp do diagnostyki opartej na najnowocześniejszych standardach medycznych.

Pacjenci szpitala powiatowego od niedawna mają także możliwość skorzystania z nowoczesnego cyfrowego aparatu RTG. W ramach projektu pod nazwą „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”, realizowanego przez Województwo Mazowieckie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, do Zakładu Diagnostyki Obrazowej trafił mobilny aparat RTG firmy Samsung Electronics CO. LTD. Wartość sprzętu wynosi ok. 400 000 zł.

Dużym atutem nowego urządzenia jest bieżący dostęp do obrazu za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki możliwości uchwycenia większej części ciała za pośrednictwem detektora, personel medyczny będzie mógł uzyskać np. obraz całego kręgosłupa pacjenta. Sprzęt zapewnia nie tylko wysoką jakość obrazu, ale także większe bezpieczeństwo pacjenta podczas badania (redukuje dawkę promieniowania).

Nowy aparat RTG trafił do Zakładu Diagnostyki Obrazowej PCZ w dniu 18 grudnia 2020 roku. Przy odbiorze sprzętu obecny był Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada, który sprawuje bezpośredni nadzór nad szpitalem powiatowym. Poprzez stały kontakt z kadrą zarządzającą placówki wspiera realizowane tam projekty.

Należy nadmienić, że w poprzednim roku w szpitalu PCZ w Otwocku został wyremontowany oddział ginekologiczny-położniczy. W ramach modernizacji Bloku Operacyjnego został zakupiony nowoczesny stół operacyjny, który służy do profesjonalnej diagnostyki i zabiegów przeprowadzanych przez chirurgów i ginekologów. Zamontowane zostały dwie windy - jedna w szpitalu przy ul. Batorego, a druga w przychodzi przy ul. Armii Krajowej w Otwocku. To tylko niektóre z przeprowadzonych inwestycji w placówce. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej.