Voucher dla uczniów otwockich szkół do platformy e-learningowej

Data: 28.12.2020 r., godz. 19.00    1769
Od teraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Otwocka będą mogli korzystać z darmowego dostępu do platformy e-learningowej Lecturus Junior
Od dzisiejszego dnia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych znajdujących się na terenie miasta będą mogli korzystać z darmowego dostępu
do platformy e-learningowej Lecturus Junior, umożliwiającej kompleksowe przygotowanie do egzaminów ósmoklasisty oraz matury. Pośród nauczycieli
prowadzących kursy znajdują się m.in.: państwowi egzaminatorzy CKE, laureaci konkursu na Nauczyciela Roku, certyfikowani trenerzy oświaty, twórcy programów edukacyjnych na czas pandemii czy autorzy darmowych podręczników.

Nowo powstała spółka Lecturus, spin-off z Uniwersytetu Warszawskiego już od marca uruchomiła platformę, która pozwala wykładowcom prowadzić zajęcia w trybie zdalnym.
Podczas spotkania z przedstawicielami Lecturusa Jarosław Margielski Prezydent Miasta Otwocka oraz Kinga Błaszczyk Członek Zarządu Powiatu Otwockiego omówili warunki edukacji zdalnej uczniów z terenu naszego miasta. Pulę 30 pakietów darmowych kodów dostępu do kursów dla ósmoklasistów i maturzystów przekazano na ręce Hanny Majewskiej-Smółki Dyrektor Oświaty Powiatowej oraz Edyty Rosłaniec Dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku.
Pakiety zostaną rozdysponowane pośród uczniów wymagających dodatkowego wsparcia, jak również tych, którzy chcieliby udoskonalać swoje umiejętności.