Włosi z wizytą w powiecie otwockim

Data: 18.05.2017 r., godz. 13.30    114
Grupa 29 uczniów wraz z opiekunami z Technikum Ogrodniczego we Włoszech przybyła do powiatu otwockiego. Delegacja odwiedziła m.in. przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją pomidorów szklarniowych w Gminie Karczew oraz malowniczą wieś Glinianka w Gminie Wiązowna. Podczas wizyty w naszym powiecie zagranicznym gościom towarzyszyli m.in. Starosta Otwocki Mirosław Pszonka oraz Członek Zarządu Powiatu Roman Zdunik.
W dniach 11 – 17 maja br. goście ze słonecznej Italii podejmowani byli przez społeczność Technikum Ogrodniczego w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie.

We wtorek, 16 maja młodzież i opiekunowie odwiedzili przedsiębiorstwo w Gminie Karczew - Firmę Tomato JTM Gospodarstwo Ogrodnicze Kociszewscy. Na terenie przedsiębiorstwa obejmującego swą powierzchnią ok. 6 ha, zagranicznych gości przywitali właściciele przedsiębiorstwa: Pan Jan Kociszewski oraz jego syn, Tomasz, którzy zapoznali uczniów m.in. z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa, warunkami pracy. Wycieczka do przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją pomidorów, a zwłaszcza wizyta w sortowni zrobiła zarówno na uczniach, jak i opiekunach duże wrażenie.

W środę, 17 maja młodzież i opiekunowie odwiedzili Ogród Japoński znajdujący się na terenie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance. Goście podziwiali także rzeźby wykonane przez artystów, rzeźbiarzy podczas Ogólnopolskich Plenerów Rzeźbiarskich w Gliniance. Prace artystów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem pośród uczestników wycieczki.

Podczas wizyty w powiecie otwockim przedstawiciele włoskiej delegacji oraz przedstawiciele władz powiatu otwockiego wyrazili chęć nawiązania współpracy pomiędzy samorządami. Na zakończenie wizyty w naszym powiecie goście otrzymali materiały promocyjne powiatu otwockiego.

Organizatorem i inicjatorem przyjazdu uczniów technikum ogrodniczego we Włoszech i technikum ogrodniczego w Warszawie wraz z opiekunami do naszego powiatu był Pan Sławomir Grabarczyk, mieszkaniec powiatu otwockiego.

Biuro Kultury i Promocji