„Sprawni Razem”

Data: 18.05.2017 r., godz. 12.00    88
Już po raz piętnasty odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego „SPRAWNI – RAZEM” w Otwocku. Na linii startu w konkurencjach biegowych i technicznych rywalizowali wychowankowie placówek i ośrodków szkolno-wychowawczych z całego Mazowsza. Oficjalnego otwarcia jubileuszowej edycji Mistrzostw dokonał Starosta Otwocki Mirosław Pszonka.
Piękna, słoneczna pogoda oraz atmosfera panująca podczas zawodów sprzyjały osiąganiu sportowych rekordów - walka trwała we wszystkich konkurencjach od pierwszego gwizdka sędziego. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak m.in.: biegi krótkie, biegi średnie, skok w dal, pchnięcie kulą.

Wychowankowie placówek i ośrodków szkolno-wychowawczych wraz z wychowawcami, trenerami , a także obecni na wydarzeniu przedstawiciele lokalnych samorządów: Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Członek Zarządu Powiatu Aneta Bartnicka, Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak oraz Dyrektor Oświaty Powiatowej Hanna Majewska-Smółka wspólnie kibicowali i zagrzewali zawodników do walki o zwycięstwo.

XV jubileuszowa edycja Mistrzostw stała się doskonałą okazją do wyróżnienia Dyrekcji Ośrodka za: wspieranie sportu niepełnosprawnych poprzez organizowanie wielu imprez sportowych o randze powiatowej i wojewódzkiej na terenie miasta Otwocka i powiatu otwockiego, wysokie wyniki sportowe wychowanków Ośrodka na arenie ogólnopolskiej i światowej oraz ciągłą rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej Ośrodka. Przedstawiciele władz powiatu otwockiego oraz przedstawiciel mazowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni - Razem" Dyrektorowi Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku Pani Elizie Trzcińskiej – Przybysz uroczyście wręczyli brązową odznakę "Za zasługi dla Sportu", przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.

Zawody sprawnie przeprowadziła kadra Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Otwocku przy ul. Majowej. Przy organizacji wydarzenia, podobnie jak w latach ubiegłych pomocą służyła grupa wolontariatu z Gimnazjum nr 4 w Otwocku.

Biuro Kultury i Promocji