Anioły są pośród nas!

Data: 04.12.2020 r., godz. 21.07    2093
W sobotę, 5 grudnia, o godz.: 16:00 zapraszamy do transmisji spotkania z laureatami konkursu "Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego", która będzie prowadzona na powiatowym facebooku.
Pomagają seniorom, opiekują się chorymi, świadczą pomoc sąsiedzką. W ostatnich miesiącach wspierają również medyków, a w naszych lokalnych społecznościach walczą z pandemią. Tacy są wolontariusze, którzy otrzymali wyróżnienie w powiatowym konkursie „Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego.”

Działają w ukryciu

Już drugi raz Powiat Otwocki zorganizował konkurs, którego celem jest między innymi promowanie idei wolontariatu i postaw prospołecznych, a także edukacja mieszkańców poprzez informowanie ich o rodzajach wolontariatu i zakresie pracy wolontariuszy. To ważne, bo wśród nas są dziesiątki osób, którzy bezinteresownie działają na rzecz najbardziej potrzebujących. Najczęściej w ukryciu. Czasem pomagają sąsiadowi w naprawie dachu, innym razem organizują zbiórki żywności albo poświęcają swój czas na rozmowę z tymi, którzy tego potrzebują.

Wyróżnione Anioły

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 77 zgłoszeń w 6 kategoriach. Kapituła konkursu, wśród której znalazło się dwóch przedstawicieli Starosty Otwockiego, dwóch przedstawicieli NGO i przedstawiciel patrona medialnego konkursu oceniało pracę ponad 150 wolontariuszy, którzy działają indywidualnie lub w grupach. Kapituła zdecydowała o nieprzyznawaniu miejsc: I, II i III - wszystkie wyróżnione osoby należy potraktować równorzędnie.

Transmisja ze spotkania

Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Kapituła konkursu i wyróżnieni wolontariusze spotkają się online, w związku z aktualnymi obostrzeniami. Transmisja będzie odbywała się na facebookowym fan page'u Powiatu: https://www.facebook.com/powiat.otwocki/