Jesteś tutaj:

Kreatywne dziewczyny z "Pomysłowej Ligi" proszą o wsparcie

Data: 21.04.2017 r., godz. 10.50    736
Sześć uczennic z klasy piątej Szkoły Podstawowej w Osiecku zdobyło pierwsze miejsce podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności. Tym samym drużyna „Pomysłowa Liga” otrzymała prawo wyjazdu i reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Stanach Zjednoczonych.
Dziewczyny zdecydowały, że pragną zrobić coś pożytecznego dla społeczności szkolnej – swoich koleżanek i kolegów. Ich projekt dotyczył narastającego problemu w szkole, jakim jest krzywy kręgosłup u uczniów. „Pomysłowa Liga” przedstawiła ten problem w formie bajki, do której sama wymyśliła scenariusz i dekoracje do przedstawienia. Kolejnym zadaniem na Olimpiadzie Kreatywności, jakie musiały wykonać dziewczyny, było zbudowanie w ciągu ośmiu minut jak najwyższej wieży z różnych śmieci. Komisja przyznała drużynie z Zespołu Szkół w Osiecku I miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

Nagrodą, jaką otrzymały dziewczęta z „Pomysłowej Ligi” jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Niestety, całkowity koszt wyjazdu całej drużyny wynosi około 60 tys. zł. Dziewczyny jednak nie poddają się! Napisały list do Marzeniospełniaczy, w którym „proszą wszystkich ze złotym sercem i hojną duszą o wsparcie finansowe”. Nawet niewielka kwota będzie dla nich bardzo ważna!

Dlatego też, w imieniu kreatywnych dziewczyn, prosimy o wsparcie „Pomysłowej Ligi”!

Numer konta, na które można wpłacać pieniądze dla drużyny:
Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Osiecku NASZA SZKOŁA
Zespół Szkół w Osiecku
ul. Warszawska 61, 08-445 Osieck
SWIFT PKO PP LPW IBAN PL
24 1240 2119 1111 0010 7294 2317
Z DOPISKIEM: Darowizna na rzecz DI Pomysłowa Liga z Zespołu Szkół w Osiecku


List dziewcząt do Marzeniospełniaczy

Pismo Szkoły

List do Sponsorów