W Otwocku powstają pierwsze TBSy

Data: 15.10.2020 r., godz. 00.00    261
14 października 2020 r. odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budową pierwszych w Otwocku budynków wielomieszkaniowych, które będą budowane przez miejską Spółkę OZEC w systemie TBS. W wydarzeniu wziął udział Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak.
14 października 2020 r. odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budową pierwszych w Otwocku budynków wielomieszkaniowych, które będą budowane przez miejską Spółkę OZEC w systemie TBS.

Oferta TBS skierowana jest dla osób mniej zamożnych, których nie stać na kupno lub wynajmowanie mieszkania, a ich dochody są zbyt wysokie, by móc ubiegać się o mieszkanie komunalne. Lokal w TBS może być przeznaczony wyłącznie na cele mieszkaniowe: najemcy nie mają prawa do jego podnajmowania lub dzierżawy. W ramach otwockiego programu TBS w 2021 r. mieszkania zasiedli 40 rodzin.

Po odczytaniu treści aktu erekcyjnego, został on zamurowany w fundamentach pierwszego z powstających budynków.

Korzystając z obecności Starosty Powiatu Otwockiego Krzysztofa Szczegielniaka, Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Margielski podziękował pracownikom Starostwa Powiatowego w Otwocku za wszelką pomoc i zaangażowanie w proceduralne przygotowanie tej inwestycji. Dodał, że bardzo liczy na dalszą owocną współpracą pomiędzy władzami Miasta Otwocka i Powiatu Otwockiego.

W wydarzeniu wzięli udział również Prezesi OZEC Sp. z o.o. Krzysztof Balcerzak i Dariusz Łokietek, a także Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka i wykonawcy inwestycji.

Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak był jednym z uczestników wmurowania kamienia węgielnego pod nowe budynki.