„Polscy kompozytorzy…Paderewski” w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim

Data: 29.09.2020 r., godz. 12.30    2150
26 września odbyło się muzyczne wydarzenie z cyklu Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Karczewie. Projekt został dofinansowany ze środków Powiatu Otwockiego, a słuchacze mogli przenieść się we wspaniały, muzyczny świat...
Koncert ,,Polscy kompozytorzy… Paderewski” to kolejne wydarzenie II edycji Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Karczewie. Projekt muzyczny jest adresowany do wszystkich grup wiekowych oraz społeczności lokalnej. Repertuar jest bardzo zróżnicowany i dopasowany do rożnych gustów odbiorców.

Koncert rozpoczął się od przybliżenia sylwetki Ignacego Jana Paderewskiego, którego fortepian jak również szwajcarskie kolekcje Sztuki Wschodniej znajdują się w Muzeum Wnętrz. Utwory na fortepian, Ignacego Jana Paderewskiego i Władysława Żeleńskiego, wirtuozowsko wykonali Grzegorz Mania i Piotr Różański (Zarębski Piano Duo), a pieśni Chopina i Paderewskiego – Ewelina Sielska-Badurek (mezzosopran) i Grzegorz Mania.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Projekt został dofinansowany ze środków Powiatu Otwockiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Otwocki oraz Burmistrz Karczewa.

Wykonawcy koncertu w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.

Grzegorz Mania i Piotr Różański wykonali utwory Ignacego Jana Paderewskiego.