Środki ochrony osobistej dla placówek oświatowych!

Data: 02.09.2020 r., godz. 15.00    1851
Placówki oświatowe z terenu Powiatu Otwockiego otrzymają środki ochrony osobistej dla uczniów i pracowników.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po kilku miesiącach nauki zdalnej, a później wakacjach - uczniowie wrócili do stacjonarnego trybu nauczania. Jednak wyzwania pozostały.
Dotychczasowa liczba zachorowań na COVID-19 w Powiecie Otwockim sprawia, że nasz powiat nie znajduje się w żółtej strefie objętej dodatkowymi restrykcjami i zapewne wszyscy chcemy, żeby tak zostało. Ale to zależy przede wszystkim od nas samych i tego, w jaki sposób stosujemy się do obowiązujących zaleceń sanitarnych.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, którzy wczoraj wrócili do szkolnych ławek, Ministerstwo Zdrowia i Wojewoda Mazowiecki przekazali nam środki ochrony osobistej, które dystrybuujemy. Oprócz płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, 56 placówek oświatowych z terenu Powiatu Otwockiego otrzymają maseczki, a także termometry bezdotykowe.

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Środki ochrony osobistej przekazane przez Ministerstwo Zdrowia i Wojewodę Mazowieckiego.