Finaliści konkursu „Piosenka nie zna granic” wyłonieni

Data: 22.04.2024 r., godz. 08.00    75
Muzyka jest nieodłącznym elementem w życiu każdego człowieka. Dlatego cieszymy się, że uczniowie powiatu otwockiego tak chętnie wzięli udział w powiatowym konkursie muzycznym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Karczewie.

W piątek 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Karczewie odbył się finał Powiatowego Konkursu „Piosenka nie zna granic”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych powiatu otwockiego. Uczniowie reprezentowali gminy: Karczew, Otwock, Ostrów, Józefów i  Siedzów. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z 7 szkół z terenu powiatu otwockiego. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach – soliści i zespoły. Uczniowie wykonywali wybrane piosenki w językach obcych, których uczą się w szkołach. Nagrodzone zostały 3 pierwsze miejsca w obydwu kategoriach, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy. Konkurs był dofinansowany przez Powiat Otwocki, w ramach Powiatowych Konkursów Szkolnych.

Nagrody w kategorii „Solista” otrzymali:

•  I   miejsce – Weronika Stefanowska, Szkoła Podstawowa w Ostrowie

•  II  miejsce – Aniela Bąk, Szkoła Podstawowa w nr 2 w Otwocku

•  III miejsce – Eliza Osowiecka, Szkoła Podstawowa w  Siedzowie

w kategorii „Zespół”

•    I    miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Karczewie: Lena Prudzyńska, Blanka Kaniewska, Natalia Rogulska

•    II  miejsce - Szkoła Podstawowa w Siedzowie: Tamara Masny, Natalia Banasiewicz

•    III  miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie: Molly Partyka, Mateusz Szymański, Vadym Zyhmunt

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języków obcych oraz nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Karczewie.