Uroczystości katyńskie 2024

Data: 14.04.2024 r., godz. 15.00    274
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej to symbol nie tylko straszliwej zbrodni dokonanej na polskiej inteligencji w Katyniu, Charkowie i Miednoje, ale również symbol walki o prawdę. Dopiero na początku lat dziewięćdziesiątych Rosjanie przyznali się do popełnionej zbrodni.

Dlatego w piątek 12 kwietnia, w przeddzień 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oddaliśmy hołd tym, którzy niestrudzenie walczyli w imię Ojczyzny!
W uroczystościach w kościele pw. Ducha Świętego w Otwocku oraz pod pomnikiem „Katyń-1940” na terenie parafii Powiat Otwocki reprezentowali: Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki i Grzegorz Michalczyk – Członek Zarządu Powiatu Otwockiego. W Celestynowie na uroczystościach w Centrum Edukacji Leśnej powiat reprezentował Grzegorz Michalczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego. Wśród zaproszonych na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu, służb, szkół oraz kombatantów, którzy po dziś dzień dzielą się swoimi trudnymi i bardzo emocjonalnymi wspomnieniami i doświadczeniami.

Cześć i chwała Bohaterom!

Natomiast uroczystości w Karczewie odbyły się w sobotę 13 kwietnia. We mszy świętej w kościele pw. św. Wita, a następnie w uroczystostym apelu na Skwerze Ofiar Katynia udział wzięła Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego - Grażyna Olszewska.

Zdjęcia: uroczystości w Otwocku i Celestynowie - Powiat Otwock, uroczystości w Karczewie - Gmina Karczew.