III Powiatowy Konkurs Mitologiczny "Atena"

Data: 10.04.2024 r., godz. 14.30    395
Inspirująco, twórczo oraz bardzo merytorycznie. Tak było na dzisiejszym finale III odsłony Powiatowego Konkursu Mitologicznego "Atena", dofinansowanego przez Powiat Otwocki w ramach powiatowych konkursów szkolnych.

Zmaganiom bacznie przyglądał się Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki razem z Dariuszem Kołodziejczykiem – Członkiem Zarządu Powiatu Otwockiego i Michałem Rudzkim - Burmistrzem Miasta Karczewa.
Trzynaście drużyn zgłoszonych do konkursu zaprezentowało swoją wiedzę z szeroko pojętej dziedziny historii i języka polskiego – mitologii. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy uczniów, ponieważ zagadnienia z jakimi musieli się zmierzyć wcale nie były takie łatwe. Rola antyku i jego wpływ na kształtowanie kultury europejskiej i światowej jest nie do przecenienia. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że młodzi ludzi interesują się taką tematyką, a dzięki zabawie i zdrowej rywalizacji zgłębiają wiedzę o kulturze i sztuce starożytnej Grecji i Rzymu.

Gratulujemy wygranym zespołom:
- Szkole Podstawowej św. Tomasza z Akwinu z Józefowa,
- Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Smart School z Zakrętu,
- Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Glinkach oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zmaganiach. A organizatorom III Powiatowego Konkursu Mitologicznego składamy podziękowania i wyrazy uznania za pomysł oraz jego realizację.