V Forum NGO za Nami!

Data: 18.03.2024 r., godz. 10.00    261
Twórczo, inspirująco, merytorycznie, a przy tym z dużą dawką pozytywnej energii oraz szansą na nawiązanie nowych znajomości - tak było podczas V Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego, które odbyło się w niedzielę 17 marca.

Gościnne progi PMDK Otwock stały się miejscem spotkania kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu otwockiego. Tematem tegorocznego forum były finanse. Rozmawiano zatem o tym, skąd i jak je skutecznie pozyskiwać, jakie programy tworzone są dla NGOsów, a także jak zadbać o to, żeby właściwie konstruować swoje oferty.
Wydarzenie rozpoczęli Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego oraz Dariusz Kołodziejczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, którzy podkreślali, jak ważna jest rola NGO w życiu naszych lokalnych społeczności. Cenne wystąpienie miała również Marta Skuza z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, która przedstawiła programy będące szansą na pozyskanie znacznych środków przez trzeci sektor. Ważnym elementem był też wątek ekonomii społecznej (ten przedstawił Łukasz Komuda z FISE) i ekologii w działaniach NGO (Anita Kędzior-Ząbecka).

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym spotkaniu. Wiemy, że inicjatywy takie są bardzo potrzebne, bo to Wy jesteście jednym z fundamentów lokalnych samorządów. Chcemy pomagać Wam odkrywać Wasz potencjał i wspierać Wasze działania. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy wyszli bogatsi nie tylko o wiedzę, ale też cenne kontakty.

Dziękujemy Partnerom wydarzenia: Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Federacji Mazowia, Stowarzyszeniu "Radomskie Centrum Przedsiębiorczości", Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.