Otwarcie Ekopracowni

Data: 01.03.2024 r., godz. 16.00    253
Wystawa ekologicznych prac, doświadczenia chemiczne, quizy, prezentacja zakupionego sprzętu oraz przedstawienie promujące postawy ekologiczne to tylko część z atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. I. Sendlerowej w Otwocku, z okazji otwarcia ekopracowni!

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem potencjału, który drzemie w tych młodych ludziach. Cieszymy się również, że młodzież jest zaangażowana w proekologiczne działania placówek, do których uczęszczają. Otwarcie ekopracowni bez wątpienia pozwoli uczniom na szerszą analizę zagadnień z dziedziny biologii czy chemii. Pracownie z innowacyjnymi pomocami naukowymi w znaczącym stopniu wpływają na przekaz informacji.

Uczniom życzymy niesłabnącej ciekawości i chęci zagłębiania tematów naukowych. Niech nowe miejsce w szkole spełni wasze oczekiwania i sprawi, że będziecie chcieli odkrywać nieznane!
W uroczystym przecięciu wstęgi i symbolicznym otwarciu ekopracowni udział wziął Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak. Liczymy, że wręczone razem z Członkiem Zarządu Powiatu Otwockiego – Grzegorzem Michalczykiem, cebulki kwiatów przywołają wiosnę i pięknie przyozdobią teren zieleni dookoła szkoły.

Zdjęcia: SP nr 2 im. I. Sendlerowej w Otwocku