Uroczysty apel z okazji zdania obowiązków Komendanta PSP w Otwocku

Data: 03.06.2020 r., godz. 11.20    3334
W piątek, 29 maja, odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku - st. bryg. Mariusza Zabrockiego.
Uroczyste wydarzenie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku rozpoczęło się od wręczenia wyróżnień przyznanych przez Starostę Otwockiego Cezarego Łukaszewskiego dla strażaków za wybitne zasługi w podnoszeniu bezpieczeństwa na terenie powiatu otwockiego.

Wyróżnienia z rąk Starosty otrzymali:
st. bryg. Mariusz Zabrocki
st. bryg. Tomasz Dąbrowski
mł. bryg. Radosław Podgórski
Pani Dorota Kociszewska

Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie pojazdu specjalnego GBAt 3,5/28/5, znajdującego się na wyposażeniu JRG KP PSP w Otwocku. Pojazd poświęcili: Ks. Jan Śmigasiewicz i ks. Bogdan Sankowski.

Następnie przypomniano sylwetkę st. bryg. Mariusza Zabrockiego i odczytano decyzję Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o odwołaniu st. bryg. z funkcji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Pełnienie obowiązków Komendanta przejął bryg. Roman Krzywiec.

Podziękowania dla st. bryg. Mariusza Zabrockiego wygłosili zgromadzeni goście, zaczynając od Posłów na Sejm - Bożeny Żelazowskiej i Dariusza Olszewskiego, poprzez Starostę Otwockiego Cezarego Łukaszewskiego, Prezydenta Miasta Otwocka Jarosława Margielskiego, Wójta Gminy Wiązowna Janusza Budnego, Wójta Gminy Celestynów Witolda Kwiatkowskiego, Wójta Gminy Osieck Karolinę Zowczak, Burmistrza Karczewa Michała Rudzkiego.