Informacja dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych w powiecie otwockim

Data: 02.06.2020 r., godz. 13.20    4004
Oświata Powiatowa w Otwocku przedstawia zasady składania dokumentacji do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu otwockiego na rok szkolny 2020/2021.
I. Wniosek kandydata wydrukowany z systemu elektronicznego naboru, podpisany przez obydwoje rodziców, wraz z załącznikami zaznaczonymi we wniosku, należy złożyć w terminie od 15 czerwca do 10 lipca br. ( do godz.15.00):

1) w wersji papierowej bezpośrednio do szkoły pierwszego wyboru.
Dokumenty składamy w zaklejonej kopercie, z wypisanym imieniem i nazwiskiem kandydata, jego numerem logowania w systemie elektronicznego naboru i numerem telefonu rodzica - do skrzynki podawczej wystawionej w szkole. Przy składaniu kopert obowiązuje reżim sanitarny ( maseczka na twarzy i rękawiczki jednorazowe).

2) w wersji elektronicznej – scan wniosku i załączników lub zdjęcie wniosku
i załączników na adres email szkoły pierwszego wyboru:
a) Liceum Ogólnokształcące Nr I im. K.I. Gałczyńskiego – rekrutacja@lootwock.pl,
b) Liceum Ogólnokształcące Nr III im. J. Słowackiego – rekrutacja@lo3otwock.eu,
c) Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie ( Nukleonik) – rekrutacja@nukleonik.pl,
d) Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica – rekrutacja@zseg.edu.pl,
e) Zespół Szkół w Karczewie - sekretariat@zskarczew.pl.

II. Kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej należy złożyć w szkole pierwszego wyboru w terminie od 26 czerwca do 10 lipca br. ( do godz.15.00). Dokumenty należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru. W tym roku po raz pierwszy można złożyć od razu oryginał świadectwa.

III. Kopię zaświadczenia OKE z egzaminu ósmoklasisty należy złożyć w szkole pierwszego wyboru w terminie od 31 lipca do 4 sierpnia br. ( do godz.15.00). Dokumenty należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru. W tym roku po raz pierwszy można złożyć od razu oryginał zaświadczenia OKE.

IV. Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły odbywa się poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia OKE o wynikach egzaminu ósmoklasisty w sekretariacie szkoły do której kandydat został zakwalifikowany w wyniku rekrutacji elektronicznej. Dokumenty składamy w terminie 13 sierpnia – 18 sierpnia br.(do godz. 15.00). W przypadku zakwalifikowania się kandydata do szkoły pierwszego wyboru, w sytuacji wcześniejszego złożenia tam oryginałów świadectwa i zaświadczenia OKE , potwierdzeniem woli będzie pozostawienie dokumentów w szkole.

V. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły wymaga złożenia, obok oryginału świadectwa i zaświadczenia OKE także:
- zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu,
- orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami  (jeżeli w trakcie nauki będzie robione prawo jazdy),
- orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem ( jeżeli w trakcie nauki będzie robione prawo jazdy).

W przypadku braku możliwości przedłożenia odpowiednio zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00, wskazując na przyczynę niedotrzymania terminu. Informację składa się w postaci papierowej lub elektronicznej. Zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do dnia 25 września 2020 r.

Oświata Powiatowa w Otwocku