Finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego "Przygoda z matematyką"

Data: 12.12.2023 r., godz. 16.00    339
Organizowane przez nauczycieli matematyki LO Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku konkursy stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, jednocześnie popularyzując matematykę. Tak samo było i tym razem, podczas VII już odsłony tego konkursu.

We wtorek 12 grudnia 2023 r. odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego "Przygoda z matematyką". Konkurs składał się z dwóch etapów, a skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy wykazują szczególne zainteresowania matematyką.

Wszyscy finaliści zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom. Do finału zakwalifikowali się uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowa im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie, Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 96 im. Świętej Rodziny w Otwocku, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie, Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie, Szkoły Podstawowej STRUMIENIE w Józefowie, Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 16 Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Szkoły Podstawowej nr 8 im. Gen. Juliana Filipowicza w Otwocku

W czasie obrad komisji konkursowej zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu z licealistami z Samorządu Szkolnego, którzy opowiedzieli o życiu „Słowaka”. Punktem kulminacyjnym całego przedsięwzięcia było oczywiście przedstawienie zwycięzców i wręczenie nagród.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce:

Zygmunt Pielak –Szkoła Podstawowa im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie

II miejsce:

Filip Włodarczyk – Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 96 im. Świętej Rodziny w Otwocku

III miejsce:

-Adam Siemion – Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 16 Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Patryk Niewczas – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie .

Powiat Otwocki tradcyjnie wsparł konkurs - przyznając środki finansowe na zakup nagród.

Konkurs został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Warszawie do wykazu zawodów wiedzy, które mogą być umieszczone na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Uzyskanie tytułu laureata I, II i III miejsca umożliwia uczestnikom zdobycie dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

konkurs2.jpg (530 KB)

konkurs3.jpg (89 KB)konkurs4.jpg (77 KB)