Szymborska Show! w OSP Łukówiec

Data: 31.10.2023 r., godz. 10.00    576
Amatorski, młodzieżowy teatr "Ikra" stanął na wysokości zadania! W minioną niedzielę, 29 października, świetlica OSP Łukówiec zapełniła się po brzegi. A wszystko to dzięki inicjatywie OSP, która zorganizowała to fantastyczne wydarzenie kulturalne na cześć Wisławy Szymborskiej.

Spektakl „Szymborska Show!” w wykonaniu Młodzieżowego Amatorskiego Teatru Ikra, działającego przy OSP Łukówiec, przyciągnął tłumy! W niedzielę 29 października 2023 r., Teatr Ikra przybliżył widzom postać Wisławy Szymborskiej - znanej poetki, eseistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Po teatralnym występie odbył recital Pani Ewy Makomaski, aktorki Teatru Polskiego w Warszawie (przy akompaniamencie Pani Aldony Krasuckiej), który okazał się kulturalną wiesienką na torcie tego popołudnia.

Po uczcie artystycznej nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Ulep Lepieja!” - krótkiego, jednozdaniowyego często groteskowego wierszyka, w ktorych lubowała się Pani Wisława. Zgłoszenia przesłało aż 17 uczestników, którzy wspaniale wypełnili słowa noblistki: „Poezja jest dla każdego”.

Projekt „Szymborska Show!” dofinansowany został przez Powiat Otwocki. To już drugi raz, kiedy wspieramy projket OSP Łukówiec. W ramach projektu „Szymborska show!” przeprowadzone zostały:
1. Warsztaty teatralne, które poprowadziła Pani Krystyna Rosłonek, kierownik Teatru.
2. Warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Anna Rodziewicz. W warsztatach udział wzięli: Zuzia Cherubin, Żaneta Żelechowska, Szymon Michalak, Antoś Michalak, Wojtek Michalak, Maja Zdunek, Antoś Zdunek Zosia Bąk, Ania Szostak. Młodzi artyści przygotowali cudowne prace, które można było podziwiać podczas niedzielnego spektaklu: „Kot Szymborskiej” (techniką na szkle) oraz „Kot w pokoju Szymborskiej” (perspektywa).
3. Konkurs literacki „Ulep lepieja”
4. Recital w wykonaniu Pani Ewy Makomaski, aktorki Teatru Polskiego w Warszawie

"Szymborska Show!" pełna podziwu oglądała Radana Powiatu Otwockiego - Jolanta Koczorowska. Natomiast gminę Karczew reprezentował Michał Rudzki - Burmistrz Karczewa.

Zdjęcia: Marek Piskorz Kamiński