XX-lecie Otwockiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Panaceum"

Data: 28.10.2023 r., godz. 20.00    526
W tym roku mija dwadzieścia lat jedynego, działającego po dziś dzień Stowarzyszenia pomagającemu i wspierającemu osoby w uzależnieniu. Jubileusz ten dowodzi jednego - podejmowane na rzecz osób potrzebujących działania są bardzo potrzebne.

O. S. T "Panaceum" w październiku 2003 roku założyli: Zenon Kwiatkowski i Leszek Jendyk. Na przestrzeni tych lat Stowarzyszenie uzyskało również status Organizacji Pożytku Publicznego, co jest wielkim osiągnięciem. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym jubileuszu.

Podczas forum mogliśmy wysłuchać wykładu nt. "Roli komunikacji interpersonalnej w rozwoju osobistym", który przedstawiła psycholog UW mgr Grażyna Ziółkowska oraz wykładu dotyczącego uzależnień behawioralnych, którego tematem podjęła się ceryfikowana specjalista ds. uzależnień Agnieszka Czerkawska-Kopiel, mgr Socjologii KUL. Koniec spotkania uświetnił koncert muzyczny zespołu muzycznego Pawła Orkisza z Krakowa.

W wydarzeniu udział wzięli: Wicestarosta Paweł Zawada z małżonką, Radny Powiatu Otwockiego - Piotr Kudlicki, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Małgorzata Woźnicka oraz Prezydent Miasta Otwock - Jarosław Margielski.

Gratulujemy raz jeszcze tego jubileuszu - to na Waszych barkach spoczywa rehabilitacja osób wychodzących z nałogu oraz pomoc ich bliskim. Wszystkim członkom oraz Zarządowi Stowarzyszenia życzymy dużo sił i wytrwałości w pełnieniu misji oraz nieustającej motywacji w dzieleniu się dobrem. Podejmowane każdego dnia działania, na rzecz osób zmagających się z nałogiem, świadczą o Waszym profesjonalizmie oraz kompetencjach.

Zdjęcia: O.S.T. "Panaceum"